Nowy numer 33/2018 Archiwum

I co z tą arką?

"Lumen fidei", czyli światło wiary - to tytuł nie tylko encykliki papieży Franciszka i Benedykta XVI, ale także hasło spotkania z teologią - w Świdnicy.

O tym, jakie znaczenie miała starotestamentalna arka przymierza, czym była i czemu Maryję pobożność każe przywoływać jako Arkę Przymierza, mówił 13 maja ks. Tomasz Federkiewicz, biblista.

Katechezę pt. "Starotestamentalny wyraz komunii z Bogiem w znaku Arki Przymierza (Maryja Arką Przymierza)" wygłosił on w ramach cyklu katechetycznego "Lumen fidei" zorganizowanego przez Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Świdnicy.

Majowe katechezy są poświęcone Maryi, dlatego tydzień temu ks. Zbigniew Chromy, specjalista z teologii fundamentalnej, rozważał temat: "Udział Maryi w dziele odkupienia - czy Matka Boża jest współodkupicielką?". Za tydzień, 20 maja, ks. Marcin Gęsikowski, biblista, podejmie kwestię: "Sylwetki kobiet Starego Testamentu jako zapowiedź Maryi", a w ostatnią środę miesiąca (27 maja) ks. Julian Nastałek, specjalista z patrologii, będzie rozważał zagadnienia z historii i teologii kultu Najświętszej Maryi Panny.

Katechezy dla dorosłych odbywają się w każdą środę w kościele pw. św. Krzyża w Świdnicy (ul Westerplatte 4-6) o 19.30. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma