Nowy numer 26/2022 Archiwum

Z różańcem - za Ojczyznę

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa od soboty 16 maja do nowenny modlitwy różańcowej Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego w intencji Ojczyzny.

Przed drugą turą wyborów w Polsce (24 maja), która wypada w dniu Zesłania Ducha Świętego, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa rodaków do nowenny modlitwy różańcowej codzienną Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Nowenna różańcowa rozpoczyna się 16 maja w dniu św. Andrzeja Boboli Patrona Polski, autora Ślubów Lwowskich. Ostatni dzień nowenny wypadnie w dniu Zesłania Ducha Świętego. Tym razem termin jest o tyle ważny, że tego samego dnia odbędzie się również druga tura wyborów prezydenckich.

- W tych dniach nowenny prosimy o indywidualne odmówienie modlitwy do Ducha Świętego i powierzenie losów naszej Ojczyzny Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu - mówi Jadwiga Lepieszo z Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. - Na zakończenie nowenny, choć można i codziennie, odmówimy uroczysty Akt Ślubów Jasnogórskich, najlepiej wspólnie w rodzinach.

Wzór indywidualnej modlitwy poniżej:

"Duchu Święty, Boski Duchu światła i miłości, Tobie poświęcam mój rozum, serce, wolę i całą moją istotę, teraz i na zawsze. Spraw, aby mój rozum był zawsze posłuszny Twoim natchnieniom i by odkrywał Twoją obecność w Kościele, który Ty nieomylnie prowadzisz. Niech moje serce zawsze płonie miłością Boga i bliźniego, a moja wola niech będzie zgodna z wolą Bożą, aby całe moje życie mogło stać się wiernym naśladowaniem życia i cnót naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie cześć i chwała wraz z Ojcem i Tobą na wieki. Amen".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama