Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z różańcem - za Ojczyznę

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa od soboty 16 maja do nowenny modlitwy różańcowej Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego w intencji Ojczyzny.

Przed drugą turą wyborów w Polsce (24 maja), która wypada w dniu Zesłania Ducha Świętego, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa rodaków do nowenny modlitwy różańcowej codzienną Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Nowenna różańcowa rozpoczyna się 16 maja w dniu św. Andrzeja Boboli Patrona Polski, autora Ślubów Lwowskich. Ostatni dzień nowenny wypadnie w dniu Zesłania Ducha Świętego. Tym razem termin jest o tyle ważny, że tego samego dnia odbędzie się również druga tura wyborów prezydenckich.

- W tych dniach nowenny prosimy o indywidualne odmówienie modlitwy do Ducha Świętego i powierzenie losów naszej Ojczyzny Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu - mówi Jadwiga Lepieszo z Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. - Na zakończenie nowenny, choć można i codziennie, odmówimy uroczysty Akt Ślubów Jasnogórskich, najlepiej wspólnie w rodzinach.

Wzór indywidualnej modlitwy poniżej:

"Duchu Święty, Boski Duchu światła i miłości, Tobie poświęcam mój rozum, serce, wolę i całą moją istotę, teraz i na zawsze. Spraw, aby mój rozum był zawsze posłuszny Twoim natchnieniom i by odkrywał Twoją obecność w Kościele, który Ty nieomylnie prowadzisz. Niech moje serce zawsze płonie miłością Boga i bliźniego, a moja wola niech będzie zgodna z wolą Bożą, aby całe moje życie mogło stać się wiernym naśladowaniem życia i cnót naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie cześć i chwała wraz z Ojcem i Tobą na wieki. Amen".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Eugeniusz_Pomorze_
  16.05.2015 21:56
  Polska bardzo potrzebuje modlitwy do Boga Ojca, do Syna Bożego i do Ducha Świętego.

  Polska potrzebuje modlitwy do Matki Bożej.

  Polska potrzebuje modlitwy do świętych Pańskich i Aniołów, a zwłaszcza do danego nam Polakom przez Boga niezwykle wielkiego świętego - Św. Andrzeja Boboli, którego patronem Polski ogłosił dokładnie 13 lat temu Św.Jan Paweł II.

  Dziś właśnie Kościół wspomina tego zupełnie niezwykłego męczennika. Tenże wielki święty orędownik spraw naszej Ojczyzny przed Bożym tronem tak się cudownie składa, jest patronem także... Andrzeja Dudy, obchodzącego dziś (16 maja) swoje imieniny i urodziny.

  Patrząc na Św. Andrzeja wierzę, że dany nam kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda, nie jest kandydatem przypadkowym...

  Święty Andrzeju Bobola dziękujemy za Twą pomoc,
  Święty Andrzeju Bobola módl się za nami!
  doceń 0
 • sword
  18.05.2015 12:06
  sword
  Trzeba było wybrać Brauna, ale widocznie Polska nie jest gotowa na oddanie się Bogu...
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL