W tym roku konkurs miał hasło: "Największym szczęściem w życiu jest możliwość robienia tego w co się wierzy, co zmienia rzeczywistość na lepsze".
Ponad stu uczniów ze świdnickich szkół 18 maja wzięło udział w happeningu przygotowanym przez Gimnazjum nr 3 i Miejską Bibliotekę Publiczną. Okazja była nieprzeciętna - 95 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Uczniowie utworzyli serce a w tym czasie szkolny chór śpiewał piosenki ku czci papieża. Na koniec uczestnicy happeningu częstowali się kremówkami.
Po akcji na ulicy przyszedł czas na przejmujący spektakl słowno-muzyczny będący oprawą rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Mulitimedialnego o Janie Pawle II. Młodzi konferansjerzy tak mówili o relacji między młodzieżą a papieżem: – On nas młodych zawsze szukał. Wychodził nam naprzeciw, pielgrzymował do krajów i miast, w których żyliśmy. Zapraszał na Światowe Dni Młodzieży. Chciał się spotkać z każdym. Mówił, że nam ufa, że w nas wierzy, że jesteśmy Jego nadzieją – wyliczali. – Wiedzieliśmy, że tak właśnie nas postrzega, że w jego głosie nie ma nuty fałszu. I dlatego z młodzieńczym entuzjazmem żywiołowo odpowiadaliśmy na Jego wezwanie. Jeździliśmy za nim, staliśmy pod oknem w Krakowie, a kiedy trzeba było wchodziliśmy na drzewa i słupy, śpiewaliśmy, wiwatowaliśmy. Chłonęliśmy jego słowo.
W tym roku do udziału w konkursie zgłosiły się szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z 36 miast w Polsce. Z nadesłanych 69 prac do finału zakwalifikowało się 6 prac ze Szkół Podstawowych i 12 prac z Gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Prace, które zakwalifikowały się do finału oceniało jury w składzie: ks. Marek Korgul – Wikariusz Biskupi do spraw katechezy i Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej; Andrzej Protasiuk – artysta fotograf, organizator Dni papieskich; Małgorzata Wawszczyk – katechetka i informatyk.
Kategoria wiekowa "szkoła podstawowa":
Kategoria wiekowa "Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne":