Nowy numer 21/2018 Archiwum

Prezydent tylko dla wybranych

Niepokojące głosy dochodzą z Wrocławia. Wolności obywatelskie są gwałcone przez urzędników i podległe im służby.

Jak informuje Anita Kiljan, rzeczniczka Fundacji Pro, 19 maja we Wrocławiu miała miejsce niebezpieczna dla demokracji sytuacja, gdy ubiegający się o reelekcję prezydent unikał spotkania z wyborcami. 

Wolontariusze Fundacji Pro-prawo do życia nie zostali dziś wpuszczeni na debatę wyborczą z Bronisławem Komorowskim w Ossolineum we Wrocławiu. Spotkanie (o którym wiadomość podano na dwie godziny przed rozpoczęciem) zasilone zostało przez dowiezioną publiczność i nie było dostępne dla zwykłych obywateli.

Nie mogąc uczestniczyć w spotkaniu, dwóch działaczy fundacji stanęło więc na chodniku przed wejściem do gmachu i rozwinęło banner ze zdjęciem abortowanego dziecka i pytaniem "Czy to dobry kompromis, Panie Prezydencie?"

Po niedługim czasie jeden z nich – dolnośląski koordynator fundacji Adam Brawata – odebrał telefon z Urzędu Miasta z zapytaniem, czy znajduje się pod Ossolineum. Gdy potwierdził, usłyszał, że do urzędu dzwoniła policja i że zostanie ukarany za tworzenie nielegalnego zgromadzenia.

– Sytuacja jest absurdalna. Z jednej strony Bronisław Komorowski wyjeżdża w Polskę na spotkania, z drugiej – izoluje się szczelnie od obywateli – komentuje rzeczniczka. – A ci, którzy chcą zobaczyć się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem, są szykanowani przez urzędy i straszeni karami za nielegalne gromadzenie się. Czego boi się Komorowski? – pyta retorycznie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma