Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mąż i żona - dialog możliwy

Pięć par animatorskich i trzech kapłanów - oto dorobek świdnickiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich.

Kiedy pięć lat temu zostałem diecezjalnym duszpasterzem rodzin wiedziałem, że chcę pomóc małżonkom w trudnych sytuacjach budowania miłości małżeńskiej.

Wtedy przyszło mi do głowy, że nadają się do tego dialogi małżeńskie – warsztaty o komunikacji, uczuciach i sensie wspólnego życia.

Nie wiedziałem, że droga do założenia świdnickiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich – organizatora tych warsztatów wymaga więcej niż tylko mojego pragnienia i błogosławieństwa naszego biskupa. Potrzebowałem animatorów, potrzebowałem Ewy i Roberta Stolarczyków – ich wybór był strzałem w dziesiątkę, szczególnie solidna, pracowita i dyspozycyjna Ewa okazała się skarbem, bo po dziś dzień, to na jej barkach spoczywa troska o rozwój ośrodka (Robert z powodu specyfiki pracy może jej przede wszystkim dzielnie towarzyszyć – o ile jest w domu).

Przez cztery lata wypracowaliśmy już sprawdzony i skuteczny model współpracy między sobą (pięć par animatorskich i trzech kapłanów), rytm spotkań i podział obowiązków. Właśnie podsumowaliśmy cztery lata istnienia ośrodka. Mamy czym się chwalić, co można sprawdzić TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma