GN 45/2019 Archiwum

Nie przeczytałem encykliki

Encyklika dialogu - tak patrzę na dokument, którym zachwycił się młody "zielony".

Nie przeczytałem najnowszej encykliki "Laudato si' " papieża Franciszka. Żałuję, że nie znalazłem jeszcze na to czasu.

Dopinguje mnie jednak nie fascynacja ekologią, bo mam do niej ambiwalentny stosunek przede wszystkim przez ekologię wplątaną w wielką ekonomię, politykę i ideologię. To pierwszy powód, dla którego straciłem zaufanie do haseł ekologicznych. Drugi odkryłem, gdy okazało się, że muszę w swoim samochodzie wymienić płyn "oczyszczający" spaliny... - kosztował mnie kilkaset złotych. Nie podoba mi się ekologia, którą zarządzają biurokracji w Brukseli, a potem każą mi za nią słono płacić. 

No ale po przeczytaniu encykliki może się nawrócę.

Teraz jednak o tym, dlaczego żałuję, że jestem przed lekturą... Otóż jeden z moich znajomych jest bardzo mocno zaangażowany w "zielonych" - co do tej pory było powodem starć między nami. I oto on właśnie zaczepił mnie na Facebooku postem: Encyklika "Laudato si' " papieża Franciszka. Apel o ekologiczne nawrócenie – z komentarzem bardzo dla mnie budującym: "To jest dobry dzień :)" - i pytaniem o wrażenia... 

Papież napisał encyklikę, a młody aktywista lewicy radykalnej jest zachwycony. Już nie mogę się doczekać naszej rozmowy o świecie, człowieku i wartościach inspirowanych treścią dokumentu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama