Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trzech już się zgłosiło

Ksiądz Tadeusz Chlipała poinformował o stanie liczebnym świdnickiego seminarium.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy informuje, że po wyświęceniu 9 diakonów na prezbiterów, do kapłaństwa przygotuje się 50 alumnów: 11 na roku pierwszym; 10 na drugim; 8 na trzecim; 4 na czwartym i 7 na piątym. Jeden alumn przebywa na urlopie dziekańskim. 

Na rok pierwszy zgłosiło się dotychczas trzech kandydatów. 

- Podczas wakacji, które rozpoczną się 24 czerwca, klerycy roku pierwszego i drugiego będą odbywać praktyki wakacyjne w seminarium, natomiast alumni roku trzeciego będą dyżurować na seminaryjnej furcie - mówił ks. Tadeusz Chlipała. - We wrześniu zarówno akolici jak i diakoni zostaną skierowani na miesięczne praktyki duszpasterskie.

Egzaminy wstępne zostały zorganizowane w dwóch terminach: 15 lipca o 10.00 oraz 15 września. Warunki przyjęć do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej są podane TUTAJ 

Dla porównania: w diecezji legnickiej kształci się obecnie 36 alumnów a w seminarium wrocławskim - 62.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma