Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kwestowali po harcersku

Po raz drugi młodzież zaangażowała się w pomoc terminalnie i obłożnie chorym.

Harcerze świdnickiego hufca ZHP po raz drugi pełnili służbę na rzecz świdnickiego Hospicjum i Zakładu Opieki Leczniczej im. Ojca Pio w Świdnicy.

W pięciu parafiach harcerze rozprowadzali na rzecz placówki. – Najpopularniejsze okazały się cegiełki  o nominale 10 zł – informuje harcmistrz Piotr Pamuła. – Kilka grup harcerskich wolontariuszy oczekiwało na wyjście z kościołów uczestników Mszy św. i kwestowało wśród nich. Cegiełki cieszyły się dużym zainteresowaniem a ich nabywcy wielokrotnie komentowały powstanie w Świdnicy hospicjum, jako bardzo dobry pomysł, który kiedyś może dotyczyć ich osobiście – relacjonuje.

– Jestem bardzo zadowolony z udziału młodych w tej zbiórce – mówi ks. Jan Gargasewicz, wicedyrektor Caritas. – Za wszystkich wspierających nasze dzieła opieki zdrowotnej modlimy się m.in. w kaplicy hospicyjnej – zaznacza.

W akcji wzięli udział Dominika Szwarc, Dawid Walentowski, Konrad Kluza, Damian Ucieszyński, Dagmara Pęczyńska z koleżanką oraz  Maciej Banach, Agnieszka Balant i Julia Chruścik. Większość harcerskich wolontariuszy wywodzi się z 29 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej „Dęby” im. Andrzeja Małkowskiego, oraz 10 ŚDH „Mrówkojady”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma