Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bieg charytatywny

Piszkowice - dom dla kilkudziesięciu niepełnosprawnych dzieci - potrzebują wspracia.

Można wziąć udział w biegu charytatywnym, który jest częścią imprezy noszącej nazwę Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich.  Celem inicjatywy Komitetu Organizacyjnego Przyjaciele Piszkowic jest wsparcie dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej.

Bieg ten jest dziesięciokilometrowym etapem kończącym najdłuższy bieg w tej części Europy w terenie górskim o łącznej długości 240 km. Impreza główna zaczyna się 16 lipca a kończy 19 lipca. Jej trasa biegnie szczytami gór wokół Kotliny Kłodzkiej. W tej chwili do startu przygotowuje się już ponad blisko 2000 zawodników.

– Od kilku lat prowadzę kampanię medialną mającą na celu nie tylko wsparcie działalności opiekuńczej sióstr ale też finansowanie pobytu dzieci przewlekle chorych, pozbawionych opieki rodzicielskiej – mówi Henryka Szczepankowska, kłodzka aktywistka społeczna, „przyjaciel Piszkowic”. – Do tej pory udało mi się zebrać prawie pół miliona zł, spowodować zmianę ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej umożliwiając finansowanie pobytu dzieci w Zakładach Leczniczo-Opiekuńczych oraz pomóc wprowadzić w trzech zaprzyjaźnionych ZLO w Piszkowicach, Wierzbicach i Jastrzębiu-Zdroju prowadzonych przez zgromadzenia zakonne, nowych zasad finansowania opieki nad dziećmi przewlekle chorymi i upośledzonymi umysłowo – podkreśla.

Mimo oczywistych sukcesów, wciąż istnieją potrzeby, m.in. finansowanie inwestycji, remonty, ale i opieka nad dziećmi chorymi a pochodzącymi ze skrajnie ubogich rodzin, niewydolnych ekonomicznie i społecznie.

Bieg charytatywny ma konkretne zadanie: – Zebrać pieniądze na zakup samochodu do przewozu osób w klasie użytkowej typu kombi o wartości ok. 150 tys. zł – mówi Henryka Szczepankowska.

Start biegu 19 lipca o 10.00 z amfiteatru w Lądku-Zdroju. Trasa: przez Zamek Karpnik na górze Karpiak i szczyt góry Trojak. Meta w amfiteatrze w Lądku Zdroju, limit czasowy trzy godziny.

Plan trasy biegu (TUTAJ); profil trasy (TUTAJ).

W biegu z honorowymi numerami startowymi pobiegnie m.in. Minister Sprawiedliwości Borys Budka, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Tomasz Sikora oraz polska kadra olimpijska w biathlonie, Piotr Pustelnik, zawodnicy zespołu Salomon Suunto Team Poland.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma