Nowy numer 21/2018 Archiwum

Krzysztof na horyzoncie

Nie liczą kolejnych edycji tego wydarzenia, po prostu wiedzą, że sprawa jest ważna.

Dlatego rokrocznie dokładają starań, żeby wspomnienie św. Krzysztofa było hucznie obchodzone w Gminie Marcinowice. 26 lipca Stowarzyszenie „Jasny horyzont” z Mysłakowa, UG Marcinowice i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali festyn promujący trzeźwy styl życia, bezpieczeństwo na drogach oraz wartości służące rodzinie. – W tym roku o rzetelne informacje dotyczące ruchu drogowego, skutków jazdy po alkoholu i konsekwencji bezmyślności zadbali ci, którzy są w krytycznych momentach najbliżej ludzkich tragedii: strażacy, policjanci i ratownicy medyczni – mówi Małgorzata Kowalska ze stowarzyszenia.

Poza profilaktyką była też zabawa, atrakcje dla dzieci i oczywiście Msza św. z poświęceniem pojazdów. Tę część spotkania w Marcinowicach poprowadził tutejszy proboszcz, ks. Marian Lewandowski.

Jednak tym razem modlitwa to nie jedyny akcent religijny spotkania. – Zaprosiliśmy też z koncertem zespół Effatha ze Strzegomia – mówi M. Kowalska. – Nie mamy bowiem wątpliwości, że autentyczna wiara skutkuje odpowiedzialnością za życie swoje i innych, także na drodze – podsumowuje.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku św. Krzysztof przyjedzie na motocyklu. – Festyn będzie okazją do motocyklowego, lokalnego zlotu. Zobaczymy, ilu zapaleńców jednośladów zmechanizowanych się pojawi – uśmiecha się Małgorzata Kowalska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma