Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powiat i diecezja razem

13 września święto plonów odbędzie się w Głuszycy - specjalne zaproszenie z tej okazji wystosował do wiernych bp Ignacy Dec.

„Gorąco zapraszam was, kochani rolnicy, i wszyscy którzy umiłowaliście polską ziemię, na niedzielę 13 września do Głuszycy, na tradycyjne dożynki, by ofiarować Bogu swój trud i prosić o błogosławieństwo. Dziękczynienie diecezjalne połączone będzie z dożynkami Powiatu Wałbrzyskiego. Msza św. rozpocznie się o 13.00 na stadionie miejskim w Głuszycy” – napisał w komunikacie bp Ignacy Dec.

Zwrócił on też uwagę na trudną sytuację rolników: „Łączę się z rolnikami, których serca przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność ich pracy, o to gdzie sprzedadzą swoje produkty, które na skutek suszy i nawałnic są w tym roku o wiele mniejsze. Wobec tego tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie popartej głęboką wiarą i ufnością w opatrzność Bożą. Jak zawsze liczę na obecność wszystkich, którym polska ziemia i polski rolnik są drodzy. Proszę poszczególne dekanaty o delegowanie na nasze diecezjalne święto swojej reprezentacji z dożynkowym wieńcem. Zapraszam także mieszkańców miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa”.

Komunikat będzie czytany w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama