GN 32/2018 Archiwum

Mąż i żona na zakręcie

Wystarczą cztery proste zasady, żeby miłość była możliwa - pomimo wszystko. Można się o tym przekonać podczas rekolekcji Spotkań Małżeńskich.

Na dwanaście par biorących udział w rekolekcjach dialogu małżeńskiego w Ząbkowicach Śląskich dziewięć było na życiowym zakręcie. Przyjechali po ratunek – zatem wciąż się kochali i kiedy z godziny na godzinę otwierali się na siebie i na Boga, nie sposób było pozostać obojętnym.

Wszyscy prowadzący te rekolekcje (trzy małżeństwa i ksiądz) doświadczyli głębokiego zdumienia: tam gdzie była już tylko spieczona, kamienista ziemia zaczęło kiełkować życie a wszystko dzięki temu, że kobieta i mężczyzna, żona i mąż zaczęli ze sobą prowadzić dialog według czterech prostych reguł:

  • słuchanie ma pierwszeństwo przed mówieniem,
  • dzielenie się przed dyskutowaniem
  • rozumienie przed ocenianiem
  • a nade wszystko konieczne jest przebaczanie.

Tyle wystarczy, żeby miłość miała szansę – pomimo wszystko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma