Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pod okiem Królowej

Na 300 dni przed godziną "W" szkolą się, formują i poznają - a wszystko z powodu 3500 młodych, którzy w lipcu 2016 r. odwiedzą diecezję świdnicką.

Ponad setka młodych zaangażowanych w przygotowania do ŚDM w diecezji spotkała się w Wambierzycach na warsztatach, formacji i modlitwie. Do Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin przyjechali 18 września, zostali tu na noc a od samego rana 19 września szykują się do przyjęcia dwóch czy trzech tysięcy młodych, którzy popołudniu przyjadą do Wambierzyc, żeby uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Młodzieży. 

Czuwają nad nimi rejonowi koordynatorzy przygotowań do ŚDM, m.in. ks. Bartłomiej Łuczak, ks. Marcin Januszkiewicz, ks. Paweł Pleśnierowicz, ks. Krzysztof Rodziński czy Anna Lutz i Tomasz Tkacz. – Z konieczności warsztaty nasze mają podwójny charakter, z jednej strony pogłębiamy to, czego nauczyliśmy się i co przećwiczyliśmy w czerwcu na Bielawie, z drugiej wprowadzamy nowych wolontariuszy w to co jest już gotowe – mówi Anna Lutz odpowiedzialna za grupę muzyczną.

Warsztaty są podzielone na cztery sekcje tematyczne: muzyczna, logistyczna, liturgiczna i medialna. Za tę ostatnią odpowiedzialna jest redakcja świdnickiego Gościa Niedzielnego. – W Wambierzycach muzyczni poszerzają swój repertuar, ci z logistycznej uczą się pierwszej pomocy, lektorzy ćwiczą asysty a medialni przypomnieli sobie jak się pisze notatkę prasową i na czym polega zrobienie dobrego zdjęcia – wylicza ks. Bartłomiej Łuczak.

Wybór Wambierzyc i terminu spotkania nie jest przypadkowy. Z jednej strony Dzień Młodzieży jest okazją, żeby sprawdzić się w roli gospodarza "imprezy masowej", z drugiej to dobre miejsce na duchowe pogłębienie swojej motywacji zaangażowania w wolontariat ŚDM. 

Po modlitwie porannej poszczególne sekcje wolontariuszy realizują zadania zlecone im przez organizatorów Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Pierwsi uczestnicy spotkania są spodziewani koło 13.00. Wielu z nich dotrze do Wambierzyc na piechotę w pielgrzymkach z Kłodzka czy z Nowej Rudy-Słupca. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama