Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ubóstwieni okazują się ludźmi

Wszyscy koło nich skaczą, matkują, chronią i... psują.

Młodzi w Wambierzycach, choć było ich o cały tysiąc mniej niż w roku ubiegłym, pokazali się z nowej strony. Do tej pory wydawało się, że otoczeni kordonem nadopiekuńczoności ze strony rodziców i wychowawców, rosną na rozpieszczone książątka, które łaskawie zgadzają się wyjechać to tu to tam, skorzystać z tego czy tamtego albo przyjąć to czy tamto. I to przy ogólnym aplauzie dorosłych zapatrzonych w nich jak w bóstwa. Zepsuci. 

Tym razem okazało się, że plac koronacyjny wambierzyckiej bazyliki wypełnili nie tylko ci, którzy wspaniałomyślnie coś biorą (program przygotowany przez diecezję czy franciszkanów) ale także potrafią coś temu spotkaniu dać.

Wolontariusze ŚDM – o nich myślę, to grupa kilkudziesięciu młodych, którzy zatroszczyli się o różne sprawy związane z organizacją i przebiegiem spotkania. Wolontariuszy było widać, bo dali się zauważyć – nie tylko z powodu „firmowych” koszulek. Było ich widać, ponieważ byli aktywni, uśmiechnięci i kontaktowi. Tyle wystarczy, żeby stworzyć szczególny klimat: współodpowiedzialności. Ten z kolei udzielił się pozostałym, którzy „przyjechali na gotowe”. Nie wiem czy jest to do powtórzenia w przyszłym roku, wiem jednak, że na pewno warto spróbować. Czemu?

Bo okazuje się, że pod "pierwszym wrażeniem" maminsynków kryje się prawdziwa natura młodego człowieka: pasja, siła, żywotność i entuzjazm.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • gianna1
    21.09.2015 18:53
    Powiem prosto z mostu - nie rozumiem o czym tu napisano. Serio. Nie wiem o jakie spotkanie chodzi???? Kto i kiedy. Wiem gdzie - w Wambierzycach. Czyli było spotkanie młodych na którym było w ubiegłym roku ok 1050 osób a teraz o 1000 mniej? A może była inna liczba uczestników a te 50 osób ze ŚDM pomagało w organizacji?
    No serio, albo jestem zmęczona albo coś nie gra w tym tekście....
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma