Nowy numer 43/2020 Archiwum

Odszukaj, obejrzyj, opłać grób

Czternaście miejscowości z diecezji świdnickiej jest w ogólnopolskiej bazie danych.

Internetowa wyszukiwarka grobów i osób pochowanych na cmentarzach komunalnych oraz niektórych parafialnych dostępna na stronie Grobonet.com  i polskie-cmentarze.com jest już dostępna dla użytkowników z diecezji świdnickiej. W bazie danych są m.in. Bielawa, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Dzierżoniów, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Pieszyce, Szczawno-Zdrój, Świebodzice, Wałbrzych i Świdnica. 

Aplikacja ta to niezwykle praktyczne narzędzie, umożliwiające wyszukanie miejsca pochowania osoby zmarłej z poziomu przeglądarki internetowej. Pozwala ona dokładnie i jednoznacznie określić położenie grobu na cmentarzu, co wraz z mapą dojścia znacznie ułatwia jego odnalezienie.

Dzięki wyszukiwarce Grobonet osoba szukająca miejsca pochówku swoich bliskich może je odnaleźć błyskawicznie i praktycznie z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu. Należy wpisać do formularza jedno lub więcej z następujących kryteriów: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę śmierci lub lokalizację grobu (sektor, rząd, numer grobu). Otrzymamy listę osób pochowanych, które spełniają dane kryteria. Należy wybrać poszukiwaną osobę. Oprócz podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, daty urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza z wyróżnionym sektorem, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu. Użytkownik wyszukiwarki może wybrać widok szczegółowy, gdzie w przejrzysty sposób zostaną zaprezentowane podstawowe dane o osobie pochowanej.

Grobonet umożliwia także zapalanie wirtualnego znicza, zlecenie sprzątania nagrobka, jego udekorowania, dokonania opłaty za miejsce na cmentarzu drogą internetową.

Aplikacja ta umożliwia również administratorowi skuteczne zarządzanie cmentarzami poprzez kontrolę nad płatnościami, prowadzenie analiz finansowych cmentarza czy też racjonalną gospodarkę miejscami na cmentarzu. System ten spełnia aktualne wymagania określone przez ustawodawcę, dotyczące ewidencji osób pochowanych i grobów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama