GN 28/2018 Archiwum

Specjalista od "naszego Niemca"

W diecezji ks. Marek Jodko dołączył do grona proboszczów z doktoratem.

Tytuł: „Świadectwo Kościoła wobec narodowego socjalizmu w Trzeciej Rzeszy: przykład błogosławionego księdza Gerharda Hirschfeldera”, promotor: bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, recenzenci: ks. prof. dr hab. Jan Machniak i bp prof. dr hab. Henryk Wejman; autor: ks. lic. Marek Jodko - to na początek, a potem na 330 stronach udowodnienie prawdy o tym, jak Kościół katolicki sprzeciwiał się ideologii głoszonej przez Hitlera.

23 listopada proboszcz z Rudnicy, ks. Marek Jodko, obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu pracę doktorską.

O swojej fascynacji postacią męczennika z Kotliny Kłodzkiej tak mówił Gościowi we wrześniu.

- To było pięć lat temu, gdy temat beatyfikacji kudowskiego wikariusza wypłynął u nas na wierzch. Co rusz ktoś wypowiadał to nazwisko, a ja zdałem sobie sprawę, że nic o tym człowieku nie wiem, a przecież urodził się w mieście, w którym od czterech lat żyję i pracuję duszpastersko. To był pierwszy impuls, żeby mu się przyjrzeć. Miałem wyrzut sumienia z powodu swej ignorancji.

W komisji egzaminacyjnej znaleźli się (oprócz wspominanych już naukowców): ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec (rektor PWT), ks. prof. dr hab. Michał Piela SDS, ks. prof. Kazimierz Lubowicki OMI, ks. prof. dr hab. Józef Pater. 

Uroczysta promocja doktorska ks. Marka Jodko, odbędzie we Wrocławiu w auli PWT podczas akademii ku czci św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma