Nowy numer 25/2018 Archiwum

Urodziny jak nigdy dotąd

Ulica Przyjaźni - można tam znaleźć nie tylko przyjaciół.

Jest jedną z pierwszych mieszkańców hospicjum prowadzonego przez Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy. Właśnie skończyła 94 urodziny.

Pani Janina pochodzi spod Lwowa. Po wojnie osiedliła się w Świdnicy, gdzie wyszła za mąż i urodziła córkę i syna.

- Z synem mieszkała do niedawna, lecz pogarszający się stan jej zdrowia doprowadził do tego, że w domu nie mógł jej zapewnić opieki - mówi ks. Jan Gargasewicz, dyrektor NZOS Caritas Diecezji Świdnickiej.

- W hospicjum się już zadomowiła: zna cały personel medyczny, z niektórymi pacjentami się zaprzyjaźniła - mówi, a sama jubilatka zapewnia, że cieszy się z pobytu w hospicjum, gdyż nie spodziewała się, że na starość doczeka się takiej dobrej opieki. Codziennie rano po śniadaniu bierze udział w zajęciach z panią rehabilitantką, a w godzinach przedpołudniowych uczestniczy we Mszy św. w kaplicy.

Swoje urodziny świętowała wraz z najbliższą rodziną, znajomymi, księdzem dyrektorem oraz personelem hospicjum.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma