Nowy numer 47/2020 Archiwum

Mała rocznica adwentowego grania

Niewielkie, ale bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag - koncertowo.

W kościele pw. św. Józefa odbędą się po raz piąty Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe. 13 i 20 grudnia o 19.30 spotkają się melomani i amatorzy muzyki kościelnej.

- Na pierwszym koncercie zaprezentuje się duet – baryton Hubert Niewiadomski oraz grająca na organach klawesynistka Ewa Rzetecka-Niewiadomska - wyjaśnia Zuzanna Bator, która ze swoim mężem, Maciejem zagrają na drugim koncercie. 20 grudnia wystąpi także solistka, znakomita mezzosopranistka Marcjanna Myrlak.

Obydwa koncerty będą filmowane i transmitowane na telebim stojący przed ołtarzem, tak, by publiczność mogła z bliska śledzić grę organisty. Dla wielu słuchaczy zobaczenie organisty "z bliska” to zupełnie nowe doświadczenie.

Koncerty cieszą się w Świdnicy dużym zainteresowaniem publiczności. W mieście jest to festiwal organowy z najdłuższą tradycją. Organizatorzy chcą promować muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX-wiecznych, w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Instrument w Kościele pw. św. Józefa to niewielkie ale bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag, która znana jest organistom na całym świecie.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Świdnicki Ośrodek Kultury i Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Mecenasem Festiwalu jest Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała.

Patronatem honorowym festiwal objęli: biskup świdnicki Ignacy Dec oraz prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama