Nowy numer 49/2020 Archiwum

Obejrzyj! Pomożesz

Wystarczy kliknięcie, a świat dzieci z Wałbrzycha będzie lepszy.

W tym przypadku dobroczyńcą można stać się w prosty i lekki sposób. Może to być również początkiem czegoś więcej.

W ubiegłym roku założona przez wałbrzyskie niepokalanki Fundacja im. s. Wandy Garczyńskiej, jako jedyna z Polski i piętnasta na świecie, uzyskała dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy dolarów dzięki udziałowi w międzynarodowej akcji „Project For Awesome 2014”. Pieniądze wpłynęły we wrześniu i dzięki korzystnemu kursowi konto fundacji zasiliła kwota 47 tys. zł.

Pieniądze te w całości mają być przeznaczone na realizację zajęć edukacyjnych.

- Zeszłoroczny sukces dał nam nadzieję na pozyskanie kolejnego wsparcia z tegorocznej akcji „Project For Awesome” – mówi Beata Rudnicka, wolontariuszka wałbrzyskiej Fundacji im. s. Wandy Garczyńskiej. - Tym razem pieniądze chcemy przeznaczyć, a nawet musimy, na remont dachu naszej świetlicy.

Pomóc można w bardzo prosty sposób. Między 11 a 13 grudnia trzeba będzie obejrzeć i zagłosowaniu na 2 minutowy filmik o fundacji, który bierze udział w konkursie grantowym „Projekt For Awesome 2015”. Im więcej głosów uzyska filmik, tym większa szansa na uzyskanie dofinansowania. Warto więc do akcji zachęcić również swoich znajomych.

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA FILM

- Niektórym trudno uwierzyć, że w XXI w, w środku Europy ludzie mają tak trudne warunki życiowe - mówi Beata Rudnicka. - Widziałam jednak to na własne oczy. Warto pomóc chociaż tym dzieciakom. Warto utrzymać dla nich świetlicę. Mają tam codziennie ciepłe miejsce, posiłek, pomoc w nauce i miejsce do zabawy. To czasem jedyne miejsce, w którym są dla kogoś ważne.

Wałbrzyskie niepokalanki dzięki założonej przez siebie Fundacji Edukacyjnej od ponad dwóch lat prowadzą świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekują się dziećmi, odrabiają z nimi lekcje i uczą spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach. Starają się umożliwić każdemu dziecku rozwój jego talentów intelektualnych lub sprawnościowych.

Każdego dnia przychodzi do niej około 30 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Całość funkcjonuje głównie dzięki darczyńcom. Niestety cały czas pojawiają się jakieś kłopoty. Ostatnio okazało się, że natychmiastowego remontu wymaga dach nad świetlicą. Na razie zamknięto jedno z pomieszczeń i dziurę prowizorycznie załatano. Dach przeciekał także nad kuchnią bez której funkcjonować świetlica nie może. Remont dachu został wyceniony na prawie 100 tys. zł.

 

Project for Awesome 2015 | Garczyńska's Foundation
Izik R


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama