Nowy numer 24/2018 Archiwum

Świdnica już jest, kto następny?

Budząca kontrowersje inicjatywa w Roku Miłosierdzia tym bardziej czytelna.

W kościele pw. św. Józefa w Świdnicy (ul. Kotlarska) ojcowie paulini oraz duszpasterze dekanatu Świdnica-Zachód zapraszają do przeżycia sakramentu pokuty osoby, które z różnych względów nie skorzystały ze spowiedzi w czasie wyznaczonym przez poszczególne parafie.

Spowiedź rozpocznie się w środę 23 grudnia o 19.00 i potrwa do północy.

- Kryje się za tym troska o robotników ostatniej godziny - wyjaśnia ks. Krzysztof Ora, pomysłodawca świdnickiej Nocy Konfesjonałów, która odbyła się po raz pierwszy rok temu, 19 grudnia. - Wychodzimy naprzeciw tym, którzy z powodu rytmu pracy, podróży czy ze względów emigracyjnych, odłożyli spowiedź na ostatni moment - precyzował. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że w trwającym Roku Świętym Miłosierdzia Kościół pochyla się nad tajemnicą nawrócenia i podkreśla wagę sakramentu pokuty i pojednania.

- Mamy szukać nowych sposobów docierania z ewangelią miłosierdzia do tych, którzy potrzebują specjalnych warunków, by otworzyć się na Boże przebaczenie, stąd nasza inicjatywa - dodaje inicjator wydarzenia.

W trakcie "Nocy konfesjonałów" swój dyżur pełnić będzie w konfesjonale bez przerwy co najmniej pięciu kapłanów. 

Świdnicka inicjatywa nawiązuje do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Noc Konfesjonałów". W 2010 r. akcja była w zorganizowana tylko lokalnie, w Szczecinie, dla uczczenia piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. W roku 2014, przed Wielkanocą odbyła się ona w ponad 100 kościołach w całej Polsce. 

Także w diecezji pomysł został podchwycony. Przed ostatnią Wielkanocą nocne spowiadanie było możliwe m.in. w Wałbrzychu, Dzierżoniowie czy w Bielawie. 

Ogólnopolskiej „Nocy Konfesjonałów” towarzyszą kampanie ewangelizacyjne na ulicach, w mediach i internecie, zwracające uwagę na duchowy wymiar zbliżających się świąt. Akcja adresowana jest głównie do osób młodych, zapracowanych oraz powracających z zagranicy. 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma