Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wielka ściema

Postanowienia noworoczne - młodym się nie dziwię, ale dojrzałym? Im bardzo.

Przełomy, granice, etapy - wszystko to sprzyja pobożnym życzeniom. Początek roku podobnie: koncert dobrych chęci, postanowień, deklaracji - trwa.

Nie dziwię się, gdy dają się w tę karuzelę wciągnąć młodzi - oni jeszcze nie wiedzą, że życie to nieustanna zmienna. Albo raczej wiedzą, ale nie przejmują się tym, ignorują ten fakt żywiąc przekonanie, że tak można - nie liczyć się z rzeczywistością. Ale to młodzi, natomiast co z dojrzałymi?

Tym się dziwię! Dziwię się, że wciąż dają się nabrać na koncertowe składanie noworocznych deklaracji. Tyle razy w życiu to robili i nic z tego nie wyszło, po co łudzą się, że teraz będzie inaczej? - nie mam pojęcia.

Dlatego podoba mi się myśl jaką usłyszałem od bp. Ignacego Deca: historia jest ciągłością, dlatego to co za nami, trwa także w tym co jest teraz. Cała uwaga powinna być zatem skupiona na tym, żeby rozeznawać chwilę obecną i ją maksymalnie wykorzystać.

O! - i takie będzie moje noworoczne postanowienie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • wkowal
    07.01.2016 12:28
    To chyba jakaś pomyłka ten tekst. Przecież aby coś zmienić w swoim życiu trzeba podjąć decyzję o tym czyli coś postanowić a początek roku to dosyć dobry moment (ale równie dobrze każdy dzien w roku)

    Idąc tropem księdza to bez sensu jest robić postanowienie. A ja zapytam a co z postanowieniem poprawy przed spowiedzią - też bez sensu bo przecież wiadomo że i tak zgrzeszymy bo jesteśmy słabi.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma