Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kwartał Dzieciątka - kończy się

Kolędowania wciąż mamy pod dostatkiem, choć od 11 stycznia  trwa w liturgii okres zwykły.

Nie dość, że handlowcy zaczynają grać kolędy zaraz po Wszystkich Świętych, to jeszcze sam Kościół w Polsce trzyma się mocno tradycji, by Narodzenie Pańskie sławić do 2 lutego.

W ten sposób mamy niemalże kwartał roku w klimacie jasełkowo-opłatkowo-kolędowym. Czy to dobrze? Patrząc na relacje z wydarzeń - Polakom to pasuje, nawet bardzo.

Nie męczymy się życzeniami i zajadamy się opłatkiem, wciąż chętnie nucimy kolędy i odgrywamy jasełka - słowem - dobrze nam robi świąteczny klimat i trudno nam się rozstać z jego urokiem.

Dzieje się tak może dlatego, że brakuje nam świątecznego klimatu w pozostałe cztery kwartały roku? A może chodzi bardziej o to, że trudno nam się spotkać, trudno nam odezwać się życzliwie, trudno się do siebie uśmiechać - tak bez Dzieciątka w tle? Wreszcie, lubimy te święta, bo tęsknimy za ich ciepłem - w długie zimowe wieczory?

Tak czy inaczej - Słowo stało się Ciałem i faktycznie zamieszkało wśród nas - o czym z pewnością powinniśmy pamietać przez co najmniej kwartał.  

A propos - 19 stycznia o 17.00 w sali teatralnej ŚOK w Świdnicy (Rynek) finał XXIV Przeglądu Zespołów Kolędniczych - gdyby ktoś nie miał dość, zapraszam. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma