Nowy numer 2/2021 Archiwum

Od ewangelizacji do formacji

Środowisko Nowej Ewangelizacji w Kłodzku przygotowało całodzienną sesję formacyjną. Każdy może wziąć w niej udział.

Na 30 stycznia zaplanowano sesję formacyjną zatytułowaną „Strategia ewangelizacji w Kościele”. Poprowadzi ją ks. Krzysztof Kralka SAC, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Ks. Krzysztof był przy tym, kiedy kilka lat temu tworzyło się kłodzkie Środowisko Nowej Ewangelizacji. Dla tych, którzy zaangażowali się wówczas w jego tworzenie, obecne spotkanie może być więc swoistym podsumowaniem dotychczasowej pracy i wyznaczeniem dalszych kierunków działania.

Sesja odbędzie się w kłodzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (budynek C) przy ul. Bohaterów Getta 6, który 30 stycznia będzie dla uczestników otwarty już od godz. 9.30. Początek sesji o godz. 10.00 modlitwą uwielbienia. Następnie przewidziano serie konferencji z przerwą na obiad. O 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej panel dyskusyjny. Ok. 16.00 modlitwa o odnowienie charyzmatów i uzdolnienie do ewangelizacji. Całość zakończy się Eucharystią w intencji jedności wspólnot z modlitwą o uzdrowienie. Jej początek o 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP przy pl. Kościelnym 9.

Sesji towarzyszyć będą w innych miejscach diecezji Eucharystie Jedności z modlitwami o uzdrowienie. 29 stycznia w Dzierżoniowie o godz. 18.00 w kościele Maryi Matki Kościoła przy ul. Świdnickiej 20. 31 stycznia w Wałbrzychu o godz. 18.00 w kościele Aniołów Stróżów przy ul. Garbarskiej 4.

Aby móc uczestniczyć w kłodzkiej sesji Środowiska Nowej Ewangelizacji wymagane jest przesłanie internetowego formularza, najpóźniej do 26 stycznia.

Chcesz zgłosić swój udział? Kliknij TUTAJ

Koszty organizacyjne (w tym obiad) - 35 zł. Wszelkie pytania dotyczące sesji należy kierować na adres: sne.klodzko@wp.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama