Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oficjalnie ekstremalna

Już 45 osób chce pokonać 42 km nocą z 18 na 19 marca, żeby z Józefem pokłonić się jego Żonie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - w diecezji jedyna jak dotąd oficjalnie zgłoszona i zarajestrowana, liczy sobie 42 km. Jej trasa biegnie w większości górskimi szlakami turystycznymi przez Srebrną Górę do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

– Oczywiście można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań – wyjaśniają swą ideę organizatorzy. – Można w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Jednak inaczej patrzy się na cierpienie Jezusa z perspektywy ciepłej ławki, a inaczej, gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa.

16 lutego z inicjatywy ks. Kamila Pawlika oraz Dariusza Gortycha z duszpasterstwa Mężczyzn św. Józefa w Bielawie, odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 18 na 19 marca. Data wydaje się nieprzypadkowa, skoro dla organizatorów św. Józef jest wzorem wierzącego mężczyzny.  

Ekstremalna Droga Krzyżowa Rozpocznie się Mszą św. o 20.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Następnie każdy z uczestników weźmie swój własnoręcznie wykonany krzyż i ruszy samotnie w drogę. – Cieszę się, bo na pierwsze spotkanie organizacyjne przybyło 14 osób – mówi ks. Kamil Pawlik. – Musimy pamiętać, że to nie jest nocny spacer, pielgrzymka czy wyprawa w góry. Celem tego przedsięwzięcia jest samodzielne przejście Drogą Krzyżową z medytacją i modlitwą, w ciszy i skupieniu, w ekstremalnych warunkach.

Trasa, którą opracował Dariusz Gortych, jest wymagająca i przeznaczona dla osób z dobrą kondycją fizyczną i zdrowotną.

Suma podejść to 1400 m, a największa różnica wysokości – 650 m. Uczestnicy będą pokonywać w szlak w niskiej temperaturze, a na niektórych odcinkach może być błoto i śnieg. Szczegóły oraz bliższe informacje można uzyskać na Facebooku wyszukując „Ekstremalna Droga Krzyżowa Bielawa”; email: edkbielawa2016@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama