Nowy numer 33/2018 Archiwum

Katedra zadana ministrowi

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wystosowała list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego z prośbą o sfinansowanie remontu świdnickiej katedry z budżetu ministerstwa.

Prezydent ma nadzieję, iż minister potraktuje ten zabytek wyjątkowo i obejmie go swoim patronatem i protektoratem.

Świdnica od wielu lat systematycznie wspiera prowadzone na terenie katedry prace renowacyjne. Wyasygnowanie kwoty większej niż kilkaset tysięcy złotych rocznie przekracza jednak możliwości miasta. Dlatego też wierząc we wspólne działania zarówno samorządowców, parlamentarzystów i księży, by obiekt ten zyskał pomoc ze strony ministerstwa, prezydent przesłała także listy do wszystkich parlamentarzystów naszego okręgu.  

- Myślę, że jest dobry moment, aby wspólnie starać się o środki dla katedry świdnickiej. Jest to zabytek takiej klasy, iż wierzę, że wniosek, który kieruję na ręce ministra znajdzie przychylność i zostanie dobrze odebrany. Z apelem o wsparcie tych starań zwracam się do wszystkich parlamentarzystów naszego okręgu licząc, że będą lobbować za świdnicką katedrą - mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Jednocześnie prezydent zaprasza ministra Glińskiego do odwiedzenia Świdnicy i osobistego zapoznania się z ponad 750-letnią świątynią, która na wielu odwiedzających zrobiła już ogromne wrażenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma