Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katedra zadana ministrowi

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wystosowała list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego z prośbą o sfinansowanie remontu świdnickiej katedry z budżetu ministerstwa.

Prezydent ma nadzieję, iż minister potraktuje ten zabytek wyjątkowo i obejmie go swoim patronatem i protektoratem.

Świdnica od wielu lat systematycznie wspiera prowadzone na terenie katedry prace renowacyjne. Wyasygnowanie kwoty większej niż kilkaset tysięcy złotych rocznie przekracza jednak możliwości miasta. Dlatego też wierząc we wspólne działania zarówno samorządowców, parlamentarzystów i księży, by obiekt ten zyskał pomoc ze strony ministerstwa, prezydent przesłała także listy do wszystkich parlamentarzystów naszego okręgu.  

- Myślę, że jest dobry moment, aby wspólnie starać się o środki dla katedry świdnickiej. Jest to zabytek takiej klasy, iż wierzę, że wniosek, który kieruję na ręce ministra znajdzie przychylność i zostanie dobrze odebrany. Z apelem o wsparcie tych starań zwracam się do wszystkich parlamentarzystów naszego okręgu licząc, że będą lobbować za świdnicką katedrą - mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Jednocześnie prezydent zaprasza ministra Glińskiego do odwiedzenia Świdnicy i osobistego zapoznania się z ponad 750-letnią świątynią, która na wielu odwiedzających zrobiła już ogromne wrażenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama