Komandosi Roku Świętego

Decyzją papieża Franciszka ks. Dominik Ostrowski i ks. Rafał Masztalerz otrzymali specjalny mandat do głoszenia miłosierdzia Bożego w Roku Świętym Miłosierdzia.

xrt

|

GOSC.PL

dodane 27.02.2016 09:18
0

Wśród wybranych przez papieża do pełnienia posługi misjonarzy miłosierdzia jest ks. Dominik Ostrowski, wicerektor świdnickiego seminarium duchownego, liturgista oraz ks. Rafał Masztalerz odbywający staż we wspólnotach ewangelizacyjnych.

Obaj byli w bazylice św. Piotra i w auli Pawła VI na modlitwie i spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Wtedy też usłyszeli, że mają być nie tylko spowiednikami ale także "zwiastunami miłości i przebaczania".

Ksiądz Rafał Masztalerz tak komentuje znaki papieża Franciszka. - Papież Franciszek jest prowokacją. On ma doskonałą wizję jak dziś powinien zachowywać się Kościół, przypomina to szczególnie osobom zaangażowanym w ewangelizację. Przypomina, bo natura Kościoła jest taka, a my czasem o tym zapominamy. To ma być Kościół, który myje nogi, i aby to się mogło zdarzyć, papież mówi, że trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i naszych parafii, wyjść i szukać ludzi tam, gdzie żyją, cierpią, gdzie mają nadzieję. Dziś do kościołów się nie zaprasza, to już przestało dawno działać, dziś ludzie tego świata zapraszają Kościół do siebie i jest to wyzwanie pontyfikatu, którego nie powinniśmy komentować tylko się zgodzić - mówi w wywiadzie, który publikujemy w najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego.

Natomiast ks. Dominik Ostrowski tak wspomina posłanie misjonarzy miłosierdzia. - Zebrał nas papież, żebyśmy z serca Kościoła rozbiegli się na cały świat jak iskry po ściernisku, żeby zapalać nadzieję, żeby wprowadzać w ramiona Miłosiernego Ojca, żeby przekonywać, że tam gdzie jest skrucha i żal, jest też miejsce na przebaczenie. 

Ksiądz Rafał Masztalerz mieszka w Lublinie, we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca i tam służy jako misjonarz miłosierdzia, natomiast ks. Dominik Ostrowski w każdy piątek od 16.00 do 17.00 dyżuruje w konfesjonale katedralnym. 

Misjonarze miłosierdzia mają władzę rozgrzeszania z grzechów, których rozgrzeszenie jest związane z ekskomuniką latae sententiae i jest zarezerwowane Stolicy Apostolskiej. 

- Ekskomunika latae sententiae zastrzeżona Stolicy Apostolskiej grozi za następujące przestępstwa: profanacja Najświętszego Sakramentu, stosowanie przemocy fizycznej wobec papieża, usiłowanie rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, bezprawna konsekracja biskupia bez zlecenia Stolicy Apostolskiej, usiłowanie udzielenia święceń kapłańskich kobiecie, bezpośrednia zdrada tajemnicy spowiedzi - wylicza oficjał świdnickiego sądu biskupiego ks. Arkadiusz Chwastyk.

1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..