Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Inwestycyjny boom

W 2017 r. dzieci w Rudniku nad Sanem przeprowadzą się do nowego przedszkola.

W tym roku bowiem, we wrześniu, po dłuższym okresie zastoju spowodowanym wychodzeniem gminy z zadłużenia, ruszą dwie duże inwestycje. W samym Rudniku nad Sanem będzie to budowa przedszkola a w Przędzelu, przy szkole, sali gimnastycznej.

- Przedszkole publiczne w Rudniku ma już prawie 40 lat. Jest to stary budynek zrobiony w tzw. kanadyjskim systemie – drewniana, docieplana, mocno już wyeksploatowana konstrukcja. Mieszkańcy Rudnika domagali się wręcz budowy nowego. Postanowiliśmy więc wybudować przedszkole wraz ze żłobkiem. Przedszkole będzie czterooddziałowe dla setki dzieci (Obecnie przebywa w nim około 50 dzieci) a żłobek dwuoddziałowy i będzie mógł przyjąć nawet 43 maluchów – mówi burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski.   

Tak będzie wyglądał przedszkolny kompleks   Inwestcyje w Rudniku
Tak będzie wyglądał przedszkolny kompleks
Andrzej Capiga /Foto Gość

Budowa przedszkola, stawione będzie obok starego, ruszy we wrześniu tego roku. Inwestycja, według kosztorysu, pochłonie ponad 3,1 mln zł., ale burmistrz liczy na maksymalnie milion złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.  Dzieci będą mogły się przeprowadzić do nowego przedszkola pod koniec 2017 r.

W Przędzelu przy szkole powstanie natomiast hala sportowa. – Obiekt ten będzie służył nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom, w tym prężnie działającemu klubowi sportowemu oraz kołu gospodyń wiejskich – dodał burmistrz.

Będzie to typowa hala sportowa o wymiarach 24 na 12 metrów wraz z zapleczem gospodarczym i sportowym. Hala będzie połączona ze szkołą przewiązką. Tam będą ćwiczyć najmłodsi uczniowie oraz będzie się mieścić punkt wydawania posiłków. Jej budowa rozpocznie się także we wrześniu tego roku. Jej koszt to 2,8 mln zł a spodziewane dofinansowanie w PROW lub Ministerstwa Sportu – milion złotych

Stare przedszkole ma już 40 lat   Inwestycje w Rudniku
Stare przedszkole ma już 40 lat
Andrzej Capiga /Foto Gość
.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma