GN 28/2018 Archiwum

Krucjata, której nie ma

Od kilku dni krąży SMS z zachętą do modlitwy, biskup jednak nie ma z tym nic wspólnego.

Wbrew treści SMS przekazywanego sobie w całym kraju, bp Ignacy Dec nie apeluje o modlitwę w intencji nawrócenia członków satanistycznego zespołu koncertującego w Świdnicy.

- Z prostej przyczyny - wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik świdnickiej kurii. - W Świdnicy ani dzisiaj, ani w najbliższym czasie nie koncertuje żaden satanistyczny zespół - dementuje informację o rzekomym wezwaniu do modlitewnej krucjaty.

Prawdopodobnie "modlitewny łańcuszek" został sprowokowany nierzetelnością kogoś, kto go zapoczątkował. Nie sprawdził bowiem informacji u źródła.

- Warto w podobnych sytuacjach zajrzeć na stronę internetową diecezji, tam zawsze umieszczone są aktualne informacje, m.in. o biskupich odezwach i apelach - dodaje ks. Marcinkiewicz.

Natomiast skojarzenie biskupa świdnickiego z tematem satanistycznego koncertu jest związane z wydarzeniami sprzed roku, gdy faktycznie w mieście wystąpił zespół Vader. Wtedy też rzeczywiście biskup apelował o roztropność włodarzy miasta, a w dniu koncertu modlił się z wiernymi o uchronienie mieszkańców i uczestników koncertu przed konsekwencjami duchowymi propagowania satanistycznych treści.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma