Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwa i pogrzeb - gdzie i kiedy?

Zmarły nagle ks. Andrzej Raszpla nie będzie pochowany w Wałbrzychu.

Modlitwa za zmarłego ks. Andrzeja Raszplę: 

Msza św. żałobna w czwartek, 21 kwietnia o 19.00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu (przewodniczy bp Adam Bałabuch).

Msza św. eksporta w piątek, 22 kwietnia o 14.00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu (przewodniczy bp Ignacy Dec).

Pogrzeb w sobotę, 23 kwietnia o 13.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Hadlach Szklarskich, arch. przemyska (przewodniczy bp Ignacy Dec).

Ksiądz Andrzej Raszpla urodził się 2 listopada 1960 roku w Hadlach Szklarskich w diecezji przemyskiej. Jego rodzice to Stanisław i Anna z domu Kucaj. Był najstarszym z czwórki dzieci, miał dwie siostry i brata. Ochrzczony został 13 listopada 1960 roku w kościele Niepokalanego Serca NMP w Hadlach Szklarskich, tam też 10 maja 1973 roku przyjął sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Stanisława Jakiela i przyjął imię Stanisław. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Hadlach Szklarskich uczęszczał do liceum ogólnokształcącego w Kańczudze, gdzie w 1979 roku zdał maturę. Następnie wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W czasie pierwszego roku studiów został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Po powrocie z wojska kontynuował studia Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze wrocławskiej 1 czerwca 1985 roku z rąk kard. Henryka Gulbinowicza. Następnego dnia odprawił Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii.

Jako wikariusz pracował w parafii św. Józefa Oblubieńca w Żórawinie (1985-1989) i w parafii św. Jerzego w Wałbrzychu (1989-1993).

25 czerwca 1995 roku został proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu, gdzie podjął się kontynuacji budowy nowego kościoła.

Zmarł nagle na atak serca 19 kwietnia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama