Nowy numer 43/2020 Archiwum

Urzędy wakujące - obsadzone

Oto komu i czego można gratulować - zmiany po śmierci ks. Andrzeja Raszpli.

Po śmierci ks. Raszpli nastąpiły zmiany na urzędach proboszczowskich. Jak już wspominaliśmy, proboszczem w Wałbrzychu został mianowany ks. Jan Gargasewicz, dotychczasowy proboszcz w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. Na jego miejsce przyszedł ks. Józef Siemasz, który odszedł ze Złotego Stoku.

6 maja bp Ignacy Dec zdecydował, że proboszczom parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Złotym Stoku zostanie ks. Paweł Paździur, dotychczasowy proboszcz w Lubnowie.

Z kolei nowym proboszczem w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubnowie został mianowany ks. Radosław Stala, dotychczasowy wikariusz parafialny w Głuszycy, w parafii pw. NMP Królowej Polski.

- Oczywiście, jeszcze się nie oswoiłem z myślą o tej zmianie - komentował ks. Radosław tuż po wręczeniu dekretów. Odbyło się to po modlitwie "Anioł Pański" w kurialnym notariacie. - Od razu ze Świdnicy razem z dotychczasowym proboszczem pojechałem do Lubnowa. Już widzę, że trzeba będzie ogarnąć plebanię, na szczęście moi poprzednicy starali się w miarę możliwości remontować kościoły, kaplice i plebanię - dzieli się pierwszymi wrażeniami.

Lubnów to parafia, w której jest 6 kościołów w 4 wioskach zamieszkiwanych w sumie przez 1300 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama