Nowy numer 46/2018 Archiwum

Urzędy wakujące - obsadzone

Oto komu i czego można gratulować - zmiany po śmierci ks. Andrzeja Raszpli.

Po śmierci ks. Raszpli nastąpiły zmiany na urzędach proboszczowskich. Jak już wspominaliśmy, proboszczem w Wałbrzychu został mianowany ks. Jan Gargasewicz, dotychczasowy proboszcz w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. Na jego miejsce przyszedł ks. Józef Siemasz, który odszedł ze Złotego Stoku.

6 maja bp Ignacy Dec zdecydował, że proboszczom parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Złotym Stoku zostanie ks. Paweł Paździur, dotychczasowy proboszcz w Lubnowie.

Z kolei nowym proboszczem w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubnowie został mianowany ks. Radosław Stala, dotychczasowy wikariusz parafialny w Głuszycy, w parafii pw. NMP Królowej Polski.

- Oczywiście, jeszcze się nie oswoiłem z myślą o tej zmianie - komentował ks. Radosław tuż po wręczeniu dekretów. Odbyło się to po modlitwie "Anioł Pański" w kurialnym notariacie. - Od razu ze Świdnicy razem z dotychczasowym proboszczem pojechałem do Lubnowa. Już widzę, że trzeba będzie ogarnąć plebanię, na szczęście moi poprzednicy starali się w miarę możliwości remontować kościoły, kaplice i plebanię - dzieli się pierwszymi wrażeniami.

Lubnów to parafia, w której jest 6 kościołów w 4 wioskach zamieszkiwanych w sumie przez 1300 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy