Nowy numer 3/2019 Archiwum

Oczekiwanie w Duchu Świętym

Wigilia Pięćdziesiątnicy to czas ciekawych inicjatyw modlitewnych.

Zbliżają się obchody Pięćdziesiątnicy. Z tej okazji w wielu parafiach organizowane są specjalne nabożeństwa oczekiwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Najczęściej są one połączone ze Mszą św. 

Wśród propozycji jakie warto wziąć pod uwagę jest m.in. Droga Światła jaką od lat organizuje ks. Adam Wożniak. 14 maja zaprasza on na Przełęcz Tąpadła skąd wyruszy procesja w trakcie której będą rozważane tajemnice związane ze spotkaniami Zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami. Nabożeństwo to jest szczególnie wymowne podczas trwającego Roku Miłosierdzia i ma ścisły związek z obchodami Wielkanocy. 

Inną propozycją jest zaproszenie ze strony Duszpasterzy Wiernych Tradycji Łacińskiej. W sobotę o 19.30 w kościele pw. Krzyża św. poprowadzą oni liturgii wigilijnej - uroczystym Nieszporom i Mszy św. Wigilii w formie dłuższej. Nabożeństwa są po łacinie, ale organizatorzy zapewniają materiały pomagające uczestniczyć w modlitwie. 

Tradycyjnie także w tych parafiach, gdzie jest wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, można dołączyć do wieczornych nabożeństw uwielbienia zakończonych często Mszą św. o północy. Główne nabożeństwo charyzmatyków odbędzie się w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. Plan spotkania: 19.30 - rozpoczęcie; 19.50 - modlitwa uwielbienia; 21.00 - Apel Jasnogórski i katecheza ks. Rafała Masztalerza; 22.00 - przerwa; 23.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu; 24.00 - Msza św.; 1.30 - modlitwa o napełnienie darami Ducha Świętego; 2.30 - zakończenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy