Nowy numer 25/2021 Archiwum

Oczekiwanie w Duchu Świętym

Wigilia Pięćdziesiątnicy to czas ciekawych inicjatyw modlitewnych.

Zbliżają się obchody Pięćdziesiątnicy. Z tej okazji w wielu parafiach organizowane są specjalne nabożeństwa oczekiwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Najczęściej są one połączone ze Mszą św. 

Wśród propozycji jakie warto wziąć pod uwagę jest m.in. Droga Światła jaką od lat organizuje ks. Adam Wożniak. 14 maja zaprasza on na Przełęcz Tąpadła skąd wyruszy procesja w trakcie której będą rozważane tajemnice związane ze spotkaniami Zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami. Nabożeństwo to jest szczególnie wymowne podczas trwającego Roku Miłosierdzia i ma ścisły związek z obchodami Wielkanocy. 

Inną propozycją jest zaproszenie ze strony Duszpasterzy Wiernych Tradycji Łacińskiej. W sobotę o 19.30 w kościele pw. Krzyża św. poprowadzą oni liturgii wigilijnej - uroczystym Nieszporom i Mszy św. Wigilii w formie dłuższej. Nabożeństwa są po łacinie, ale organizatorzy zapewniają materiały pomagające uczestniczyć w modlitwie. 

Tradycyjnie także w tych parafiach, gdzie jest wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, można dołączyć do wieczornych nabożeństw uwielbienia zakończonych często Mszą św. o północy. Główne nabożeństwo charyzmatyków odbędzie się w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. Plan spotkania: 19.30 - rozpoczęcie; 19.50 - modlitwa uwielbienia; 21.00 - Apel Jasnogórski i katecheza ks. Rafała Masztalerza; 22.00 - przerwa; 23.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu; 24.00 - Msza św.; 1.30 - modlitwa o napełnienie darami Ducha Świętego; 2.30 - zakończenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama