Nowy numer 3/2019 Archiwum

Święci potrzebni od zaraz

Śmierć proboszcza i ekonoma wymusiła zmiany na urzędach.

W związku ze śmiercią ks. Andrzeja Raszpli, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Wałbrzychu i dyrektora ekonomicznego kurii, bp Ignacy Dec zdecydował o zmianach personalnych w diecezji. Nowym proboszczem w Wałbrzychu został ks. Jan Gargasewicz, na jego miejsce jako proboszcza w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach biskup Ignacy mianował ks. Józefa Siemasza. On też objął urząd diecezjalnego ekonoma.

– Rewolucji nie będzie – zapewnia. – Niemniej zdaję sobie sprawę, że zadanie powierzone mi przez księdza biskupa nie jest łatwe. Dlatego bardzo liczę na wsparcie ze strony mojego świętego patrona, św. Józefa, tym bardziej że jest on szczególnym opiekunem Kościoła. Proszę też o pomoc św. Judę Tadeusza, św. Jana Pawła II oraz św. Stanisława, patrona diecezji – mówił 4 maja w pierwszym dniu swego urzędowania. 
Ksiądz Józef Siemasz zasłynął do tej pory ze skutecznego mierzenia się z zadaniami specjalnymi, m.in. jeszcze jako wikariusz w Nowej Rudzie-Słupcu wyremontował ruinę kościoła na Górze Wszystkich Świętych i doprowadził do ustanowienia tam sanktuarium MB Bolesnej. Potem jako proboszcz w Różance, jednej z najmniejszych parafii diecezji, przekonał tamtejszych mieszkańców do wielu działań propagujących miejscowość jako atrakcję turystyczną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy