Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ewangelizacja - owoc Ducha

Do 2.00 kościół wypełniać będą uwielbienie, chwała i błogosławieństwo.

O północy bp Adam Bałabuch będzie przewodniczył Mszy św., która jest głównym wydarzeniem obchodów wigilii Zesłania Ducha Świętego w Dzierżoniowie. - Biskup już od kwadransa modli się razem z nami. To piękne doświadczenie jedności i wspólnoty wiary - mówi Radek Bilewicz, jeden z kilkuset uczestników modlitwy w kościele pw. Maryi Matki Kościoła.

Wierni już od 20.00 trwają na modlitwie, która przeciągnie się do późnych godzin nocnych. - W ubiegłym roku biskup Adam był z nami do samego końca; gdzieś o 3.00 rozchodziliśmy się do domów - wspomina R. Bilewicz.

Konferencję, która była jednym z punktów programu, wygłosił ks. Rafał Masztalerz, który podczas urlopu duszpasterskiego nabiera doświadczenia ewangelizacyjnego w lubelskiej wspólnocie "Przyjaciele Oblubieńca", przy boku ks. Krzysztofa Kralki SAC, moderatora generalnego wspólnoty, założyciela i dyrektora Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz zespołu "Razem za Jezusem".

Ksiądz Rafał przekonywał, że ewangelizacja jest czymś, za czym tęskni współczesny świat, nawet jeśli nie uświadamia sobie tego do końca, a prawdziwym owocem zażyłości z Duchem Świętym jest włączenie się w dzieło ewangelizacji - zgodnie z tym, czego od człowieka Bóg oczekuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL