Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zielone światło dla sanktuarium

Po konferencji o. Augustyna Pelanowskiego nikt nie ma wątpliwości, że to dobry pomysł.

Trwa nowenna miesięcy przed październikowymi uroczystościami 70 rocznicy erygowania parafii pw. św. Józefa w Świdnicy. W ramach formacji duchowej, raz w miesiącu, zawsze 19. dnia miesiąca, parafianie i mieszkańcy Świdnicy są zaproszeni na spotkanie z o. Augustynem Pelanowskim, paulinem, biblistą, kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą. 

19 maja kościół pw. św. Józefa w Świdnicy był wypełniony jeszcze bardziej niż przed miesiącem, kiedy to zainaugurowano spotkania z o. Augustynem. 

Tematem wiodącym konferencji jest św. Józef. Tym razem o. Augustyn pokazał go jako orędownika i wzór dla mężczyzn - jak być ojcem, co to znaczy i dlaczego to takie ważne. - Ojciec to ten, który otacza (wsparciem, miłością, czułością), a nie ten, który osacza - ostrzegał paulin.

Potem przekonywał, że ojciec daje fundament pod sens życia swego dziecka, wprowadza je w świat, otwiera też perspektywę nieba. - Józef był cieślą, był tym, który buduje a nie rujnuje, dzisiaj jest dla nas inżynierem duchowości, jak każdy ojciec - zaznaczył. 

Zwrócił też uwagę na znaczenie imienia świętego bohatera: "Bóg, który daje bogactwo".

- Dlatego warto przychodzić do św. Józefa, bo Bóg spełnia przez niego tę obietnicę. Po to jest ta świątynia, to sanktuarium, abyście mogli się w tym miejscu modlić o mężów i o ojców - ogłosił w kaznodziejskim zapale. - Bo gdy ich zabraknie, wykoślawiony, zamazany zostanie także prawdziwy obraz Boga, naszego Ojca, który jest w niebie. A bez Boga życie traci sens, traci spójność, nie ma perspektywy godnej człowieka.

Ojciec Samuel Pacholski OSPPE, proboszcz parafii potwierdził w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", że pomysł, żeby świątynia paulińska stała się diecezjalnym sanktuarium św. Józefa spodobał się bp. Ignacemu Decowi. - Otrzymałem od niego zielone światło do podjęcia kolejnych kroków w tym kierunku - zapewnił. 

Następne spotkanie z o. Augustynem Pelanowskim OSPPE, w niedzielę 19 czerwca na wieczornej Mszy św., po której biblista wygłosi konferencję. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama