Nowy numer 2/2021 Archiwum

Weszli na drogę dialogu

Już 150 par skorzystało z oferty świdnickiego ośrodka "Spotkań małżeńskich".

W swojej pięcioletniej historii ośrodek świdnicki „Spotkań Małżeńskich”, polskiego ruchu rekolekcyjnego pomagającego małżeństwom na drodze dialogu, ma już na swoim koncie kilkanaście tzw. weekendów podstawowych, pogłębiających oraz innych form wsparcia i pomocy małżonkom.

Z oferty świdnickiego ośrodka ruchu skorzystało dotychczas 150 par małżeńskich. – Jednak o rozwoju ośrodka świadczy to, że par animatorskich jest coraz więcej. Teraz cieszymy się Agnieszką i Przemkiem Kozakami, właśnie po raz pierwszy wzięli udział w dialogach jako para animująca – mówi Ewa Stolarczyk, która ze swoim mężem Robertem tworzyli ośrodek i są jego liderami.

Od 20 do 22 maja w Ząbkowicach, w domu rekolekcyjnym księży pallotynów, dziewięć par małżeńskich uczyło się, że warto najpierw słuchać a dopiero potem mówić, że lepiej jest dzielić się tym co się przeżywa niż dyskutować. i że lepiej próbować najpierw zrozumieć a dopiero potem oceniać.

– A nade wszystko przebaczać – mówi Agnieszka Kozak. – Ten weekend to czas nie tylko służby sakramentalnym małżonkom, ale także czas osobistego odkrywania bogactwa dialogu, jego potrzeby i prawdy o tym, że wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia, że możemy siebie zaskakiwać i obdarowywać – zaznacza.

Przemek wskazuje na wartość rekolekcji. – Kiedy na zakończenie kilka par podzieliło się z nami owocami tych dni, byliśmy bardzo zbudowani, że wykonali taką pracę, że Pan Bóg tak skutecznie się nami posługuje, że nawet w sytuacjach po ludzku beznadziejnych jest jeszcze miejsce na odnalezienie tego, co małżonków wciąż łączy i na czym można budować wspólną przyszłość – podsumowuje.

W ruchu podczas rekolekcji posługują także kapłani: o. Samuel Pacholski OSPPE, ks. Krzysztof Krzak i ks. Roman Tomaszczuk. 

W sierpniu po raz pierwszy siłami ośrodka zostanie zorganizowany weekend dla narzeczonych, propozycja dla młodych przygotowujących się do małżeństwa o szukających okazji do głębszego poznania siebie, omówienia fundamentalnych kwestii dla swej przyszłości oraz poznania zasad dialogu małżeńskiego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama