Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmiany personalne w dwóch rejonach

Nowi odpowiedzialni za rejony w Świdnicy w Wałbrzychu wybrani w tajnym głosowaniu.

Po wyborach w rejonie świdnickim Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. 4 czerwca pary animatorskie wybrały Dorotę i Damiana Nowakowskich na parę rejonową. Zastąpią oni Małgorzatę i Tadeusza Pawlickich. 

Do zadań pary rejonowej należy:

  • jest ona odpowiedzialna za kręgi w rejonie,
  • organizuje spotkania kręgu rejonowego oraz inspiruje i koordynuje jego pracę,
  • współpracuje z parą diecezjalną, księdzem moderatorem diecezjalnym i rejonowym,
  • uczestniczy w spotkaniach kręgu diecezjalnego,
  • przynajmniej raz w roku bierze udział w spotkaniach poszczególnych kręgów.

Zgodnie ze statutem ruchu "Para rejonowa jest wybierana przez pary animatorskie i ustępującą parę rejonową spośród zgłoszonych kandydatur na spotkaniu podsumowującym roczną pracę rejonu, w głosowaniu tajnym.

Nowa para rejonowa jest zatwierdzana przez parę diecezjalną w porozumieniu z księdzem moderatorem diecezjalnym DK. Posługę pary rejonowej może pełnić małżeństwo, które przeżyło formację podstawową DK. Oczekuje się od niego włączenia się w dzieło KWC. Kadencja pary rejonowej trwa trzy lata i na wniosek pary diecezjalnej może być przedłużona o rok poprzez tajne głosowanie kręgu rejonowego".

- Na razie oswajamy się z decyzją par animatorskich - dzielili się zaraz po wyborze swoimi wrażeniami Dorota i Damian Nowakowscy. - Jesteśmy dość spokojni, bo wiemy, że w pełnieniu posługi w rejonie nie pozostaniemy sami. Usłyszeliśmy dziś wiele ciepłych słów. To ważne i dobrze, że zanim wejdziemy w rolę beda jeszcze wakacje - dodali. 

4 czerwca odbyły się także wybory w rejonie wałbrzyskim Domowego Kościoła. Tam nowa para rejonową zostali wybrani Magdalena i Tomasz Kokotowie, zmienili oni Alinę i Jana Augustynów. 

Natomiast w rejonie dzierżoniowskim wybory będą dopiero za dwa lata, rok temu bowiem parą rejonową zostali Bożena i Roman Wszędobyłowie. 

Jeśli idzie o rejon kłodzki, to od dwóch lat przewodzą mu Urszula i Tadeusz Biedowie. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama