Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pobłogosławili Biało-Czerwonym

Nie ma wątpliwości, że w poprawczaku także kibicują naszym. A nawet jeszcze więcej niż kibicują.

Na specjalne życzenie wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, kapelan placówki, ks. Roman Tomaszczuk, odprawił Mszę św. w intencji zawodników polskiej reprezentacji piłki nożnej.

- Nauczyliśmy się już, kapelan nas do tego przekonał, że Pana Boga obchodzi nie tylko to co wielkie, trudne czy specjalne, ale też drobiazgi, emocje i to co zwyczajne - wyjaśnia jeden z chłopaków. - Stąd prośba o modlitwę w intencji Biało-Czerwonych. 

Pytani o wynik, wychowankowie typowali różnie, ale przeważnie życzyli naszym remisu oraz oczywiście zwycięstwa (2:1). 

Na koniec Mszy św. w specjalnej modlitwie, improwizowanej, młodzi wznieśli swoje ręce do Boga i prosili o Jego błogosławieństwo dla piłkarzy. Sami także im błogosławili. - Kibicujemy jak potrafimy i jakie mamy możliwości. Duchowo jesteśmy z naszymi - wyjaśniali. 

Modlitwę zakończyli spontanicznym okrzykiem kibiców, oto jak to brzmi w ich wykonaniu. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma