Nowy numer 28/2018 Archiwum

Infułat w Polanicy-Zdroju

Najbliższa "Noc fatimska" będzie miała szczególna oprawę - zapewniają sercanie.

Sercanie biali zapraszają bardzo serdecznie na następną kolejną Noc fatimską. Odbędzie się ona 9 lipca.

- Tym razem będzie jej przewodniczył ksiądz infułat Ireneusz Skubiś - honorowy redaktor tygodnika „Niedziela” - zachęca o. Zdzisław Świniarski SSCC, inicjator Nocy fatimskich w Polanicy-Zdrój. - Przywiezie on ze sobą relikwie dzieci fatimskich i będziemy mieli możliwość oddać cześć bł. Hiacyncie i bł. Franciszkowi - dodaje. 

Noc fatimska rozpocznie się Mszą św. o 20.00, po niej o 21.30 odprawiona zostanie procesja światła, podczas której wierni odmawiają różaniec idąc po górach wokół klasztoru.

- Po każdym rozważaniu są wyczytywane prośby wiernych kierowane na ręce Maryi, w intencji których modlimy się przez całą noc - zaznacza sercanin.

W trakcie procesji światła obok figury Matki Bożej Fatimskiej niesiony jest Najświętszy Sakrament, a na koniec procesji na dziedzicu klasztoru błogosławieni są chorzy na sposób lourdzki. 

Około 23.00 odmawiamy różaniec w duchu wynagradzającym za zniewagi ludzi uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi, a później trwamy na adoracji i modlitwie do 6.00 nad ranem.

Msza święta i przeniesienie figury Matki Bożej do kaplicy znajdującej się na dziedzińcu klasztornym kończy spotkanie. 

Adres sercanów: Polanica-Zdrój; ul. Reymonta 1

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma