Nowy numer 2/2021 Archiwum

Różaniec do 7 boleści Matki Bożej

13 lipca, w sanktuarium Patronki Wałbrzycha, odbędzie się tradycyjnie jak co miesiąc, adoracja i modlitwa za Ojczyznę. Początek o 15.00.

Lipiec to miesiąc czci przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana. Szczególnie pogłębioną formą tego kultu będzie jutrzejsza adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny w sanktuarium pierwszej Adoratorki Krwi Odkupiciela, Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha.

Właśnie 13 lipca 99 lat temu Współodkupicielka przekazała trojgu portugalskim pastuszkom tajemnicę fatimską, w tym także III część, ujawnioną w roku 2000, gdzie ukazuje się symbol krwi Męczenników wypływającej z ramion Krzyża Historii, którą Aniołowie skrapiali dusze zbliżające się do Boga. Tajemnica ta potwierdza prawdę, którą wcześniej głosili nasi wieszcze, że krew męczenników jest Chrystusowa, czyli że jest krwią odkupienia. Z tej okazji o 15.00, w godzinie Miłosierdzia odprawiona zostanie Droga Krzyżowa z rozważaniami z cytatów z naszych narodowych wieszczów.

– Modlić się będziemy o to, aby ich proroctwa w świetle tajemnicy fatimskiej stały się źródłem odrodzenia wiary w Opatrzność Bożą w naszym narodzie - wyjaśnia Michał Pieczykolan, współorganizator modlitwy. - Wplecenie ich w rozważania do Drogi Krzyżowej to chyba najlepszy sposób na rozważanie tego orędzia w czasie adoracji.

13 lipca wypada również liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Świerada, największego ascety w dziejach Polski i jednego z najbardziej radykalnych ascetów w dziejach całego Chrześcijaństwa. Jego skrajnie umartwione życie było źródłem uświęcenia naszej Ojczyzny u zarania jej historii. Dlatego przez wstawiennictwo patronów dnia, św. Andrzeja i jego ucznia Benedykta, odprawiony zostanie Różaniec do Krwi Chrystusa w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy nieczyste, szczególnie często popełniane w okresie wakacji.

Następnie we wszystkich intencjach Ojczyzny odprawiony zostanie Różaniec do 7 boleści Matki Bożej, w trakcie którego rozważane będą myśli, jakie wypowiedział św. Jan Paweł II podczas swej podróży apostolskiej nad Dniepr.

Michał Pieczykolan wyjaśnia w jakich intencjach będą odmawiane poszczególne części różańca.

– Część radosną odmówimy prosząc o cuda potrzebne do kanonizacji sług Bożych, za pośrednictwem których Polska otrzymała jakieś ważne orędzie lub posłannictwo. Tajemnice światła odmówimy w różnych intencjach, od których zależy to, by w roku przyszłym, roku 100-lecia objawień w Fatimie, Polska prawdziwie stała się Królestwem Różańca św. Tajemnice bolesne, jak zawsze, odmówimy w intencji Krucjaty Różańcowej: o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. I wreszcie tajemnice chwalebne za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, aby stały się największym zgromadzeniem młodych z całego świata oraz by doznali tam oni potężnego działania Ducha Świętego, a także o błogosławione owoce tego wielkiego wydarzenia dla Kościoła, Polski, Europy i świata całego.

Adoracja, której czas wypełnią także litanie oraz pieśni, trwać będzie od godz. 15.00 do nabożeństwa fatimskiego o godz. 20. W międzyczasie – jak zawsze 13. dnia miesiąca – o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. za Ojczyznę w wałbrzyskiej kolegiacie. 

– Przy okazji pozwalam sobie przypomnieć o autokarowej pielgrzymce na jasnogórskie czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, do wzięcia udziału w której bardzo zachęcam – dodaje Michał Pieczykolan.

Więcej informacji wyjeździe można znaleźć na diecezjalnej stronie internetowej TU.

Wałbrzyskie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej znajduje się przy placu Kościelnym, niedaleko Rynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama