Nowy numer 28/2018 Archiwum

Sławią świdnickich rzemieślników

Kolejny koncertowy weekend, tym razem w Świdnicy, w Wałbrzychu i w Bardzie.

Od 1 lipca w regionie trwa Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga. Po koncertach m.in. na schlagowskich organach w kościele pw. Świetego Krzyża w Świdnicy, pw. Zbawiciela w Wałbrzychu czy w Kościele Pokoju w Świdnicy czas na inne instrumenty, które wyszły spod ręki rodziny organmistrzów ze Świdnicy. 

I tak już w piątek, 15 lipca, w katedrze świdnickiej, o 19.00, odbędzie się recital organowy w wykonaniu Přemysla Kšicy. W programie improwizacje autorskie oraz utwory Schumanna, Martinů i Dvořáka.

W sobotę, 16 lipca, o 19.00, w wałbrzyskim kościele pw. św. Aniołów Stróżów, odbędzie się koncert organowy w wykonaniu duetu organistów Zuzanny i Macieja Batorów. W programie utwory Bacha, Vierne'a oraz Merkela.

W niedzielę, 17 lipca, o 19.00, w bazylice mniejszej pw. Nawiedzenia NMP w Bardzie, odbędzie się koncert organowy w wykonaniu duetu organowego Zuzanny i Macieja Batorów. W programie utwory Bacha, Merkela oraz Volckmara.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma