Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Podcasty
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
swidnica.gosc.pl → ŚDM 2016 → Z Brooklynu do Świdnicy - przez Jezusa

Z Brooklynu do Świdnicy - przez Jezusa przejdź do galerii

W drodze do Krakowa na spotkanie z Papieżem, prawie 100-osobowa grupa amerykanów ze wspólnot neokatechumenalnych nowojorskiego Brooklynu i Kalifornii ewangelizowała na świdnickim rynku.

 
To niecodzienny widok - mieszkańcy nowojorskiego Brooklynu i przechodnie ze świdnickiej ulicy, słuchają razem świadectwa o nawróceniu dzięki Jezusowi. Mirosław Jarosz /Foto Gość

Mówienie ludziom bezpośrednio na ulicy o Jezusie to obok spotkania z Papieżem w Krakowie główny cel ich wizyty w Europie.

Większość z nich jest we wspólnocie neokatechumenalnej przy jednej z parafii na Brooklynie w Nowym Jorku. Przylecieli kilkanaście dni temu do Włoch, a stamtąd przez Austrię przyjechali do Polski. U nas odwiedzili już m.in. Częstochowę, bo kult maryjny jest im bardzo bliski. Wszędzie gdzie się zatrzymywali dawali świadectwa swego nawrócenia, głosili Ewangelię i modlili się śpiewem.

Na świdnickim rynku amerykanie pojawili się 28 sierpnia. Stąd pojechali do Wrocławia by w domu ś. Edyty Stein odprawić Eucharystię. Dziś wyruszyli do Krakowa na spotkanie z młodzieżą całego świata i papieżem Franciszkiem.

1 sierpnia neokatechumenów z całego świata czeka jeszcze spotkanie z Kiko Argüello, inicjatorem Drogi Neokatechumenalnej.

W Polsce widok katolika ewangelizującego na ulicy to ciągle wielka rzadkość. Częściej robią to przedstawiciele innych wspólnot chrześcijańskich. – Niestety w Stanach Zjednoczonych jest podobnie – wyjaśnia ks. Robert J. Sadlack z kościoła św. Gabriela w Nowym Jorku, jeden z 3 kapłanów którzy towarzyszyli amerykańskiej grupie. – Droga Neokatechumenalna jest tu wyjątkiem. Każdej soboty misja Ad Gentes wychodzi na ulice Brooklynu i ewangelizuje. Dwa razy w roku organizujemy cykle katechez w kościołach. Później katechiści wychodzą na ulice i zapraszają na spotkania.

Jak opowiada ks. Sadlack, z wielką radością przybył do Polski bo tu są jego korzenie. Jak wyjaśnia jego dziadek urodził się w Galicji.

Świdnica na drodze amerykańskiej wspólnoty znalazła się nie przypadkowo. To właśnie tam działają jedyne dwie na terenie diecezji świdnickiej grupy neokatechumenalne. W trakcie rozmów z przechodniami na rynku i głoszenia świadectw zapraszano wszystkich chętnych do kościoła św. Józefa na kolejny cykl katechez, który rusza już w październiku.

« ‹ 1 › »
Amerykanie na świdnickim rynku

GOSC.PL DODANE 29.07.2016

Amerykanie na świdnickim rynku

​28 lipca w drodze do Krakowa na spotkanie z Papieżem, prawie 100-osobowa grupa amerykanów ze wspólnot neokatechumenalnych nowojorskiego Brooklynu i Kalifornii ewangelizowała na świdnickim rynku. Zdjęcia: Mirosław Jarosz /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Mirosław Jarosz

|

GOSC.PL

publikacja 29.07.2016 14:26

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj

Polecane w subskrypcji

  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Kościół ubogich i męczenników. Czego o. Robert Prevost nauczył się podczas misji w Peru?
    • Kościół
    • Wiesława Dąbrowska-Macura
    Kościół ubogich i męczenników. Czego o. Robert Prevost nauczył się podczas misji w Peru?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X