Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zostali na dłużej

Po ŚDM księża z Ugandy odwiedzają parafie naszej diecezji.

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży większość przybyłych do Polski pielgrzymów rozjechało się do swoich domów. Niektórzy jednak postanowili wykorzystać okazję, by lepiej poznać religijne życie w polskich diecezjach. Tak też się stało w przypadku dwóch kapłanów z Ugandy: ks. Richarda Okau i ks. Paula Lukubye.

Obaj w minionych dniach odwiedzili w Henrykowie pieszych pielgrzymów, zwiedzali diecezję, a dziś głoszą kazania w świdnickich parafiach: pw. Królowej Polski na Osiedlu Młodych i Zesłania Ducha św. na Zawiszowie. Odnosząc się do  liturgii Słowa, tłumaczą, w jaki sposób osiągnąć zbawienie: 

Opowiadają też o Kościele w Ugandzie, o tym jak ludziom się tam żyje, jak stosunkowo od niedawna we wschodniej Afryce wyznawane jest chrześcijaństwo.

Wielkie odległości między kaplicami, trudne drogi do każdej z parafii - wszystko to nie zniechęca wiernych. Przeciwnie, wielu ludzi jest zaangażowanych, przyjmuje sakramenty.

Uganda zmaga się z problemami politycznymi, dlatego ks. Richard prosił o modlitwę w intencji pomyślności 37 milionów Ugandyjczyków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama