Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zostali na dłużej

Po ŚDM księża z Ugandy odwiedzają parafie naszej diecezji.

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży większość przybyłych do Polski pielgrzymów rozjechało się do swoich domów. Niektórzy jednak postanowili wykorzystać okazję, by lepiej poznać religijne życie w polskich diecezjach. Tak też się stało w przypadku dwóch kapłanów z Ugandy: ks. Richarda Okau i ks. Paula Lukubye.

Obaj w minionych dniach odwiedzili w Henrykowie pieszych pielgrzymów, zwiedzali diecezję, a dziś głoszą kazania w świdnickich parafiach: pw. Królowej Polski na Osiedlu Młodych i Zesłania Ducha św. na Zawiszowie. Odnosząc się do  liturgii Słowa, tłumaczą, w jaki sposób osiągnąć zbawienie: 

Opowiadają też o Kościele w Ugandzie, o tym jak ludziom się tam żyje, jak stosunkowo od niedawna we wschodniej Afryce wyznawane jest chrześcijaństwo.

Wielkie odległości między kaplicami, trudne drogi do każdej z parafii - wszystko to nie zniechęca wiernych. Przeciwnie, wielu ludzi jest zaangażowanych, przyjmuje sakramenty.

Uganda zmaga się z problemami politycznymi, dlatego ks. Richard prosił o modlitwę w intencji pomyślności 37 milionów Ugandyjczyków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma