Nowy numer 33/2018 Archiwum

Święto za kratami

W Klasztorze Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji świętowano wczoraj odpust.

W niedzielę rano w Kłodzku u Sióstr Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. odpustowej. Byli obecni na tej uroczystości także zaprzyjaźnieni goście: księża, siostry zakonne i osoby świeckie. 

Biskup w homilii nazwał klasztor oazą adoracji, a ich posługę - służbą na wzór patronki: - Św. Klara pozostawiła całe swoje mienie rodzinne, a jej skarbem stał się Chrystus. Swój trzos napełniła uczynkami miłosierdzia: postem, modlitwą i jałmużną. Dziś jej śladami w szczególny sposób podążają jej duchowe córki - siostry klaryski. 

Nawiązał również do Światowych Dni Młodzieży i wezwania papieża Franciszka do gotowości wymarszu i świadectwa przez pomoc innym. - Tej gotowości można się wciąż uczyć od św. Klary, ale i od sióstr, które w dzień i w nocy czuwają przy Najświętszym Sakramencie. Modlitwie piętnastu sióstr z Kłodzka wielu ludzi powierza intencje nie tylko osobiście, ale i telefonicznie - powiedział biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma