Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaczyna się nowenna

Od 19 sierpnia codziennie można posłuchać rozważań o. Augustyna Pelanowskiego.

Od czterech lat ojcowie paulini duszpasterzują w parafii pw. św. Józefa w Świdnicy. Od tego też czasu obchodzony jest szczególnie odpust ku czci MB Częstochowskiej, patronki zakonu, który jest kustoszem cudownego wizerunku jasnogórskiego. 

26 sierpnia to także data przybycia paulinów do Świdnicy. 

W tym roku do uroczystości przygotowuje wiernych, nie tylko parafian, nowenna, która rozpoczyna się 17 sierpnia. Nabożeństwo nowennowe odprawiane jest codziennie. Ojciec Samuel Pacholski, proboszcz parafii, informuje, że codziennie o 18.00 będzie odprawiane nabożeństwo maryjne ze specjalnymi śpiewami i modlitwami, a po nim celebrowana będzie Msza św. o 18.30.

- Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich czcicieli naszej Matki i Królowej. Każdego dnia będziemy gorąco zawierzać intencje i modlitwy, z którymi przyjdziecie. Zapraszajcie także swoich bliskich i przyjaciół do przeżywania tego czasu na modlitwie razem z Matką Bożą - zachęca. 

Nowennie przewodniczyć będzie o. Augustyn Pelanowski. W piątek, 19 sierpnia, nowenna do Matki Bożej połączona będzie z „Nowenną miesięcy” do św. Józefa, która przygotowuje wiernych na rocznicę powstania parafii. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama