Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dali świadectwo o ŚDM

Neokatechumenat to jedna z najliczniejszych wspólnot obecnych na ŚDM w Krakowie.

Po nowennie ku czci MB Częstochowskiej 26 sierpnia uroczysty odpust we wspomnienie patronki zakonu paulinów stał się okazją do dziękczynienia Bogu za 4 lata obecności kustoszy jasnogórskiej ikony w Świdnicy oraz posługę duszpasterską o. Piotra Łozy OSPPE, który został skierowany do pracy w seminarium paulińskim w Krakowie.

Przed Mszą św., której przewodniczył ks. Roman Tomaszczuk, członkowie Drogi Neokatechumenalnej dali świadectwo swojego udziału w ŚDM w Krakowie. 

O przygotowaniach do wyjazdu oraz o przeżyciach związanych z wydarzeniami ŚDM mówił m.in. Tomasz Jamróg:

Natomiast o. Łoza, wspominając ŚDM, podsumował także swoje doświadczenie wiary i miłości w parafii pw. św. Józefa w Świdnicy:

Po odejściu o. Piotra wspólnota paulińska jest już prawie całkowicie zmieniona w porównaniu z tą, która 4 lata temu rozpoczynała duszpasterzowanie w biskupim mieście. Ostatnim z pierwszego składu świdnickiego został przeor wspólnoty i proboszcz o. Samuel Pacholski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma