Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wstydzę się

Właśnie nauczył się latać paralotnią - ksiądz - po co mu to?

Patrzyłem na ks. Wieśka Podgórskiego ze szczególną uwagą, słuchałem go łapczywie i kolejny raz nie mogłem się nadziwić, że to możliwe: polski ksiądz na misjach.

Bo gdy na misje dajmy na to do Czadu wybiera się zakonnik, misjonarz - to rozumiem, ale gdy do tego samego Czadu jedzie diecezjalny kapłan? On naprawdę zostawia wygodną cywilizację i przeprowadza się do buszu: bez prądu, bez komunikacji, bez dróg, bez rozwiniętej kultury (więcej TUTAJ). On, który w Polsce żyje w skrajnie odmiennych warunkach i w takich też został wychowany, porzuca to wszystko. Rezygnuje. Robi miejsce innym. 

Mało tego, po afrykańskiej chorobie, która prawie pozbawiła go życia, przenosi się do Ekwadoru. Nie wraca do Polski, choć mógłby, miałby solidne alibi, nie!

W Ekwadorze pracuje gorliwie, chce latać paralotnią do swoich parafian, przeszczepia ruch oazowy i marzy, wciąż marzy o Afryce, o dzikim, prymitywnym Czadzie.

Polski ksiądz, mój rówieśnik, a ja nie dorastam mu do pięt - w miłości do Jezusa. Wstydzę się. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma