Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czas na rower

Setki tysięcy zmierzają tam na nogach, drugie tyle przybywa autobusami czy samochodami, są jednak i tacy, którzy wybierają się na jednośladach. W poniedziałek 22 sierpnia do Częstochowy wyruszyła ze Świdnicy pielgrzymka rowerowa.

Dojechali. Tyle chciałoby się powiedzieć, kwitując temat, Jednak to za mało, bo choć to zaledwie trzy dni, ale – jak zapewniają uczestnicy – pełne wrażeń. Zaczęło się od dłuższego, 87-kilometrowego etapu ze stolicy naszej diecezji aż do Brzegu, gdzie wcześniej zamówiono nocleg.

Wcześnie rano piętnaścioro ochotników z proboszczem parafii pw. NMP Królowej Polski ks. Rafałem Kozłowskim spakowało bagaże do busa, który miał im towarzyszyć, i wyruszyło w drogę. Początki zawsze bywają najtrudniejsze, ale tym razem nikogo nie zniechęciły niektóre podjazdy czy dłuższe odcinki. Po drodze znalazł się bowiem czas na odpoczynek dla ciała, ale i dla ducha, gdyż w Łagiewnikach w kościele pw. św. Józefa pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. Potem było już z górki, zwłaszcza że następnego dnia trasa była dużo krótsza. I choć zmęczenie dawało we znaki, to jednak motywacja wiezionych na Jasną Górę intencji działała jak dodatkowa zębatka w rowerowych przerzutkach. Tym razem Eucharystia odbyła się w Chróścicach, a nocleg w Turawie, w jednym z zajazdów. – Trzeba tu było dobrze odpocząć, bo ostatni dzień pielgrzymki nie był już taki krótki. Trzeciego dnia bowiem mieliśmy do przemierzenia kolejne 87 km, prosto pod wały jasnogórskie, gdzie wzięliśmy udział we Mszy św. z pozostałymi przybyłymi tego dnia do Częstochowy. Potem zwiedzanie i obowiązkowo apel, który był ostatnim punktem programu. Zmęczeni, ale szczęśliwi w drodze powrotnej planowaliśmy już kolejny wyjazd – mówi Małgorzata, jedna z uczestniczek. Warto dodać, że to nie pierwszy wyjazd tej grupy. Część z nich już dwa lata temu z ks. Rafałem na rowerach zdobyła Częstochowę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma