Nowy numer 21/2018 Archiwum

Trzech znanych, a pięciu nie

Od 13 września wiadomo, o ilu może powiększyć się grono alumnów seminarium.

Po drugiej turze egzaminu na pierwszy rok studiów w seminarium duchownym w Świdnicy (13 września) wiadomo już, że 23 września formację może rozpocząć ośmiu alumnów roku pierwszego. 

Na razie rektor seminarium, ks. Tadeusz Chlipała, nie chce podać listy "pierwszaków", czeka na dzień, gdy stawią się wszyscy, którzy faktycznie chcą rozpocząć formację do kapłaństwa. 

Tymczasem wiadomo, że w świdnickim seminarium w tej chwili do kapłaństwa przygotowuje się 39 alumnów. Sześciu na roku drugim, siedmiu na trzecim, dziesięciu na czwartym, siedmiu na piątym i pięciu diakonów (pozostałych czterech ma urlopy dziekańskie). 

Po pierwszej turze egzaminu rekrutacyjnego przyjętych zostało trzech kandydatów: Paweł Kruk i Hubert Szczypek z Idzikowa oraz Karol Kundziarz ze Strzelec Świdnickich. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma