Nowy numer 28/2018 Archiwum

W gronie przyjaciół przejdź do galerii

Biskup Ignacy w czasie Mszy św. na cmentarzu przypomniał prawdę o świętych obcowaniu.

- Święci są naszymi przyjaciółmi - te słowa chyba najlepiej oddają prawdy wygłoszone na cmentarzu przez bp. Ignacego Deca w homilii. Przykład Maryi i świętych, za których wstawiennictwem dzieją się w życiu tak wielu ludzi cuda są dla biskupa obrazem tej wielkiej przyjaźni między świętymi a ludzkością, będącą w drodze tutaj na ziemi. Ta relacja w dużym stopniu zależy od naszego nastawienia, naszej bliskości.

Słowa proste, choć bardzo konkretnie ukazujące cel życia człowieka uświadomiły zgromadzonym w cmentarnej kaplicy kapłanom, siostrom zakonnych i świeckim sens i znaczenie troski o dobre relacje z niebianami.

 Po zakończeniu Mszy św. wszyscy obecni udali się na procesję, której przewodniczył ksiądz biskup, czytający kolejne stacje procesji. W czasie jej trwania natomiast zgodnie z tradycją odmawiano różaniec. Głównymi organizatorami wydarzenia byli natomiast księża katedralni. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma