Nowy numer 25/2018 Archiwum

Trzy nadzieje przejdź do galerii

Biskup Adam Bałabuch przewodniczył liturgii Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy.

Na życie wieczne jako cel ziemskiej wędrówki wskazał w swoich rozważaniach biskup Adam w czasie rozważań homiletycznych. Zauważył jednoczenie, że z celem zawsze wiążę się nadzieja, a w przypadku celu ostatecznego możemy liczyć na trzy nadzieje. Pierwszą z nich wskazał w łasce zbawienia, której obrazem jest świętowanie, tryumf Baranka, zgodność znajdujących się w niebie chórów. Drugą nadzieję zapatruje we krwi Baranka, w której znajdujący się w niebie opłukali swe szaty. Tak krew w niewypowiedziany sposób oczyszcza i uświęca. Trzecią nadzieją jest zdaniem biskupa spotkanie, widzenie Boga, bycie takim, jakim Bóg jest. Pokładanie nadziei w Bogu wymaga jednak działania, zakotwiczenia nadziei w samym Bogu.

Po uroczystej Mszy św. odprawionej w cmentarnej kaplicy wszyscy zebrani udali się w procesji różańcowej główną aleją cmentarza, modląc się za wszystkich zmarłych, a szczególnie za spoczywających na tym właśnie cmentarzu. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma